آخرین دانستنی امروز(آخرین آپ)

دور دنیا به صورت پیاده در چند ساعت پیموده می شود؟
اگر بتوان هر ساعت 3200 متر پیاده روی کرد چقدر طول می کشد تا دور دنیا را پیاده بپیمایید؟
سئوال مشکلی است.
همانطور که می دانید در بعضی مناطق که پیاده روی می کنید به دریاها هم برخورد می کنید ولی فرض می کنیم یک پل روی خط استوا وجود دارد.
محیط زمین در خط استوا 24902 مایل است.
اگر هر ساعت 2 مایل پیاده روی کنید و هر روز 12 ساعت.
24902 مایل خط استوا را تقسیم بر 2 مایل می کنیم می شود 12451 کل ساعتهایی که باید پیاده روی کرد کل ساعت را بر 12 تقسیم می کنیم تقریباً می شود 1038 روز پیاده روی.
1038 روز را بر تعداد روزهای سال 365 تقسیم می کنیم حدود 2 سال و 8 ماه می شود.
 


اشکال مختلف ماه چیست ؟
شکل ماه در زمان های مختلف فرق دارد گاهی کاملا گرد گاهی نیم دایره و سایر اوقات هلالی شکل به نظر می رسد . به این شکل های مختلف ماه مرحله بندی اشکال ماه می گویند . اینکه چه مقدار از ماه را می بینیم به وضعیت قرار گرفتن زمین ، ماه و خورشید در یک دورة تقریبا یک ماهه بستگی دارد .
وقتی ماه در مدارش حرکت می کند و شما از زمین به آن نگاه می کنید بخش های مختلفی از آن نامشخص است .
آیا می دانید وقتی ماه به تدریج کامل می شود نور آن نیز افزایش می یابد در حالیکه وقتی رو به ناپدید شدن است کم نور می شود
 


بزرگترین آبشار جهان کدام است؟
آبشار آنجل بزرگترین آبشار جهان است و در جنگلهای دور افتاده ونزوئلا می باشد.
تقریباً ارتفاع آن 22 برابر آبشار نیاگارا که 3212 فوت ارتفاع دارد می باشد.
چون این آبشار در جنگلهای انبوه قرار دارد تا دهه 1930 که ونزوئلا به جستجو با هواپیما نپرداخته بود ناشناخته باقی مانده بود.
نام این آبشار گرفته شده از نام جیمیز آنجل کاوشگر آمریکایی است که هواپیمای خود را نزدیک این آبشار بعد از شناسایی فرود آورد.
 


بزرگترین شهر جهان کجاست ؟
بر اساس گزارشی از ادارة جمعیت ، در حال حاصر توکیو بزرگترین شهر جهان می باشد این شهر حدود 28میلیون نفر جمعیت دارد . در اینجا فهرست 5 شهر بزرگ جهان ذکر شده است .
ـ توکیو ، ژاپن : 28 میلیون نفر
میکزیکوسیتی ، مکزیک : 18 میلیون و صد هزار نفر
بمبئی ، هند : 18 میلیون نفر
سائوپولا ، برزیل : 17 میلیون و هفتصد هزار نفر
نیویورک ، آمریکا : 16 میلیون و ششصد هزار نفر
تا سال 2007 بیشتر جمعیت جهان در شهرها زندگی خواهند کرد . و این در تاریخ بشر بی سابقه بوده است .


مثلث برمودا چیست ؟
مثلث برمودا یک مثلث تصور شده در اقیانوس اطلس بین فلوریدا ، پورتوریکو و برمودا می باشد .
هواپیماها و کشتی هایی که از آنجا عبور می کنند ناپدید می شوند . عده ای معتقدند این ناپدیدی به علت قدرت مافوق طبیعی منطقه است . توضیحاتی طبیعی هم در مورد آن وجود دارد . نیروی دریایی آمریکا گفته است مثلث برمودا یکی از دو مناطق کرة زمین است که قطب نمای مغناطیسی شمال واقعی را به جای شمال مغناطیسی نشان می دهد . این منطقه آب و هوایی غیر قابل پیش بینی دارد در اثر طوفان و بالا آمدن ناگهانی آب کشتی ها و هواپیماها در آنجا غرق می شوند جریان سریع آی هر نوعی از کشتی یا هواپیما را در هم می نوردد .
 


خوراک سنجاقک چیست؟
سنجاقک حشرات، مخصوصاً پشه و پشه ریزه ها را می خورد.
سنجاقک شکارچی دنیای حشرات است.
او به حشرات مورد نظرش حمله می کند و آنها را در هوا با پاهایش به دام می اندازد.
دوران لاروی که سنجاقک هنوز بال ندارد در کنار برکه ها می خوابد و طعمه خود را روی زمین شکار می کند.
سنجاقک از کهن ترین موجودات زنده است. پیشینه این حشره به سیصد میلیون سال قبل بر می گردد.


 چرا آب رنگ و مزه ندارد ؟
این سؤال مهمی است و برای یافتن پاسخ آن به منابع بزرگ دیگری مراجعه کنید . تعریف لغوی آب ، مایع شفاف ، بی رنگ ، بی بو و بدون مزه ، H2O که برای زندگی بیشتر گیاهان و حیوانات اساسی است ، می باشد . در دایره المعارف ادامه داده که حیات به آب بستگی دارد به خاطر فرآیند واقعی ، قدرت حلال بودن بسیاری از مواد دیگر که از ترکیب آنها با آب موادی با کیفیت اساسی به وجود می آید . علت بی رنگی آب این است که نور راحت از آن عبور می کند مثل یک پنجره ، ( علی رغم اینکه قسمت های وسیع آب کمی رنگ دارند چون از آب بیشتر عبور می کند و عملکرد آن متفاوت است ) . آب مزه ندارد چون آب مولکول بسیار ساده ای است که بخش اساسی زندگی را می سازد .
 


سیاره هایی که حرکت می کنند.
سیاره ها به دور خورشید درمسیری بیضی شکل حرکت می کنند که به آن مدار گویند . یک دور کامل اطراف خورشید راچرخشی می گویند . یک سال یا 365 روز طول می کشد تا زمین یکبار دور خورشید بچرخد . سیاره ها یی که از خورشید فاصله های بیشتری از زمین دارند چرخش آنها به دور خورشید زمان بیشتری طول می کشد . بعضی سیاره ها یک چرخش درسال و یا بیشتر دارند . ماه هم مثل سیارات دیگر به دور خورشید می چرخد .
هر سیاره به دور محور خود نیز می چرخد . محور خط فرض شده است که از مرکز سیاره گذشته باشد یک شبانه روز طول می کشد تا زمین دور محور خود بچرخد .
 


 بدن انسان چند سلول دارد ؟
هر موجود زنده ای از والهای آبی گرفته تا بارناکل از یک تک سلول کوچک پدید آمده اند
سلول ها بلوک های اسباب بازی لگو می باشد . هر کدام از لگوها نقش خاصی دارد یا برای هدف ویژه ای است . بدن انسان 75 تریلیون سلول دارد . سلول های بدن متفاوتند ، سلول های خونی ، استخوانی ، پوست و بقیه که دائماً در بدن تعدادی سلول از بین می روند و تعدادی تکثیر می شوند بدن انسان با یک سال گذشته و یا حتی یک هفته قبل فرق دارد .

نظر نشه فراموش!!!!

/ 6 نظر / 28 بازدید
مریم

سلام عزیزم وبلاگ زیبایی داری و قالب وبت بسیار زیبا است موفق باشی من یک وبلاگ تبلیغاتی دارم و خوش حال میشوم به من سر زده و محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید همه جور محصولاتی برای همه ی گروه سنی ها موجود است .

سارینا

اسمش را میگذاریم؛دوست مجازی اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته . . خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد وقت میگذاردبرایم، وقت میگذارم برایش . . نگرانش میشوم دلتنگش میشوم . . وقتی درصحبت هایم،به عنوانِ دوست یاد میشود مطمئن میشوم که حقیقی ست . . هرچند کنارهم نباشیم هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم، من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم هرکجا که باشد --- پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم www.talarank.com سایت افزایش بازدید ثبت نام کن سایت ما رو لینک کن 300 تا بازدید رایگان جایزه بگیر+ vpn رایگان!!!

الهام

سلام خوبي ؟ وبلاگ زيبايي داري اتفاقا من يه سايت دارم که خوشحال ميشم باهات تبادل لينک بکنم . اگر تو هم مايل بودي منو به اسم بهترين هاي ايران لينک کن و بهم بگو تا منم با افتخار لينکت کنم www.bestiran.ir

علیرضا

سلام. پیرو در خواست قبلی تون در پنجشنبه، ۳ شهریور ۱۳٩٠ - ٥:۳٢ ‎ب.ظ شما رو لینک کرده بودم. با تشکر

سپینود

نفسم میگیرد در جایی که نفس های تو نیست مرا نیز هم نفس خود گردان سلام وبتون عالیه به من هم سر بزنید و در صورت تمایل خوشحال میشم تبادل لینک کنیم.[چشمک][خجالت][گل]

مجید

درود . من شما رو با نام «علمکی» پیوند دادم [گل]